Zpět na
hlavní stránku
lezeckého průvodce 
Hornopožárským lesem
Hornopožárský les:
lezecký průvodce

Jak zapsat novou cestu

K ulehčení postupu při práci na průvodci prosím o tento postup:

a) Do databáze na www.Lezec.cz (poloha: Hornopožárský les) zapiš všechny podrobnosti k cestě. Pokud možno po přihlášení, abys mohl údaje později editovat. Údaje o umístění šutru skalky bys většinou měl najít v mapě v tomto průvodci. "Sektorem" na Lezci je v tomto případě šutr či skalka, "oblastí" hlavní sektor na mapě - ne podsektor, jako je například H2 Kvák).

b) Do návštěvní knihy pak stačí napsat Název cesty (já si pak cestu najdu na Lezci a podrobnosti si můžu převzít odtud).

c) Pokud máš i foto, videodokumentaci, ulož ji například na www.rajce.net či YouTube.com a k zápisu cest v Návštěvní knize připoj příslušný link. Zápis na YouTube by měl obsahovat klíčová slova:
Hornopožárský
Název šutru
Název cesty

Poznámka I: průvodce aktualizuju postupně podle zápisů v Návštěvní knize - je to tedy nejspolehlivější způsob jak zajistit abych na ni nezapomněl. Zároveň se o cestě dozví všichni, což se taky hodí.

Poznámka II: Po ohlášené aktualizaci průvodce si pokud možno zkontroluj zápisy svých cest a připomínky pošli na mejl tom.ash@seznam.cz.

POZOR! Některé sektory jsou v Přírodní rezervaci Grybla a v Přírodní památce Vlčí rokle, tj. podle toho se tak nějak... Sekání stupů a chytů do přírodních kamenů je nepřípustné, v lomech na tom při vytváření nových cest nesejde.

K čištění požárských kamenů se vřele doporučuje používat klasický kartáč - rejžák Spokar - jsou na něj zvyklé :o)

Díky!